בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
בלי פאניקה (הפעם עם הגהה ועריכה, בערך)
נכתב ע''י: שלמקו (IP Logged)
תאריך: 11:49 23/03/2002

סיפור המעשה: כחלק מפרויקט יומולדת שנה לאתר "בלי פאניקה", דרומיט ביקש לפרסם סיפורים שכותרתם "בלי פאניקה". הרמתי את הכפפה, ישבתי שעתיים על המחשב וכתבתי סיפור. פרסמתי אותו בפורום אורט, וקיבלתי תגובות מתלהבות, שמשום מה היו מורכבות רובן ממשפטים בעלי מילה אחת... ;) בכל מקרה, ערכתי אותו מעט, ביצעתי הגהה ראשונית, שפצרתי את הסוף, ועכשיו אני מפרסם אותו כאן, בשביל לקבל תגובות מפורטות וקוטלות כרגיל, בשביל לשפר את הסיפור ולא רק לנפח את האגו...

------

בלי פאניקה

אזעקה חרישית נשמעה ברחבי ה"עצבנית", ולאחריה נשמע קולו של המחשב:

"בלי פאניקה, גידי, אבל הגיע הזמן להתעורר."

גידי התרומם לו במיטה, אך חטף סחרחורת וחזר לשכב. במשך מספר דקות שכב לו והביט בתקרה, עד שהרגיש שהוא מוכן להתעורר שוב. הוא קם וצעד מספר צעדים עד לוילון אשר סימן את תחילתו של חדר האמבטיה, וילון מלאכותי ירוק שעליו כתוב "בלי פאניקה" באותיות אדומות גדולות. הוא הביט במראה, אשר עליה הודבקה מדבקה גדולה ושקופה למחצה עליה כתוב "בלי פאניקה", והשיט ידו אל המטפח האוטומטי. בחלון התצוגה של המטפח, כבכל בוקר, היתה הודעה אחת, "בלי פאניקה" לשונה. גידי הפעיל את המטפח והשתמש בו לצחצח את שיניו, לגלח את לחייו ולסרק את שערו, ולאחר שהרגיש רענן- הלך למרכז הבקרה של ה"עצבנית".

לכשהגיע למרכז הבקרה, חצי מטר מעבר למיטתו, גידי התיישב בכסא הקברניט והחל להרגיש רעב (התנייה שפיתח בימי הכשרתו, שם הזמן היחידי לשבת היה בזמן הארוחות). הוא פנה אל מחלק המזון, הקיש הזמנה לארוחת בוקר של אלופים, וחיכה. על לוח המגע של המכשיר הופיעה הודעת "בלי פאניקה", שנעלמה ברגע שקיבל את קערת הדגנים הממותקים שלו. גידי הוציא כף מתוך שקית סטרילית שהכיתוב "בלי פאניקה" נראה עליה, והחל לאכול.

לאחר מספר חודשים לבדו בספינה, פעולת האכילה נדמתה לו כמכאנית וחסרת הנאה, ומוחו התחיל לשוטט אנה ואנה. מסיבה לא ברורה לחלוטין, הוא נזכר בימיו הראשונים על ה"עצבנית". בתקופה ההיא הוא הוטרד בכל פעם מחדש מהוראות ה"בלי פאניקה" שפוזרו בנפח הספינה, עד שהגיעה תשובה לשאילתה ששלח למשרד הראשי, מוקפת ב"בלי פאניקה" משני קצותיה.

התשובה היתה תמציתית אך מפורטת. נכתב שם שבימיו הראשונים של המשרד, גלאים אשר נשלחו בספינות מחקר נטו להתפס לפאניקה כאשר פגשו במצבי סיכון חיים פתאומיים, שנעו בין מסלול העובר דרך כוכב למכונת גילוח שהשתלט עליה דיבוק חלל. המשרד בנה מספר ספינות מחקר, ובתוכן פוזרו הודעות "בלי פאניקה", במיוחד כדי למנוע מקרים אלו. הפרויקט נזנח לאחר שיותר מחצי מהטייסים פיתחו תסמיני חרדה חריפים במיוחד, כאשר הם החליטו שאם אומרים להם "בלי פאניקה" ללא הפסק, כנראה יש סיבה לפאניקה. ה"עצבנית" הייתה אחת מהספינות היחידות ששרדו, עקב בעיות תזמון מנוע שהיו לה ביציאה מהמפעל שעיכבו את המסירה. לאחר מכן, לא נשאר למשרד הרבה מה לעשות חוץ מלמכור את ה"עצבנית" ואת אחותה ה"מהירה" במחיר מוזל.

גידי, בתור אחד ממעט ברי המזל שלאחר בדיקה פסיכיאטרית הוגדרו כחסרי יכולת לחרדה ופאניקה, קיבל הזמנה לקניית ה"עצבנית". מאז הוא שוטט לו בחלל, עושה מה שטייס ספינת מחקר עושה- חוקר.

בתזמון מושלם, סיום המחשבה התרחש עם סיום קערת הדגנים. גידי הכניס את הקערה ואת הכף למנקה הכלים, לחץ על כפתור ההדחה, קרא באדישות את הודעת ה"בלי פאניקה" שהופיעה, ונשען לאחור על כסאו. העצבנית ריחפה בשולי מערכת שמש חדשה, אשר המחשב סימן כבעלת פוטנציאל כרייה של חדקטביים, וגידי הפנה אותה לסיור בחגורת האסטרואידים, סוקר כחצי תריסר כוכביות לפני שהופרע ע"י המחשב.

"בלי פאניקה, גידי, אבל מסלולנו הנוכחי מוביל אותנו להתרסקות על פני אסטרואיד 27-א6".

בלי פאניקה, אכן. "מחשב", אמר גידי, "קבעי מסלול שיעקוף את האסטרואיד".

"בלי פאניקה, גידי, אבל המנוע לא עובד."

בלי פאניקה? "מחשב, למה לא עובד המנוע?"

"בלי פאניקה, גידי, אבל שאריות דגנים דלפו מתוך מנקה הכלים אל תוך המנוע, נשרפו וסתמו את פתחי הניווט".

למה בלי פאניקה? "מחשב, נקי את פתחי הניווט".

"בלי פאניקה, גידי, אבל למרות שפעולות הניקוי החלו, גם בקצב המקסימלי האפשרי הן יוכלו להסתיים רק לאחר המפגש עם הכוכבית".

גידי, החסין לחרדות, החל להרגיש דאגה זוחלת לאורך גבו. "מחשב, האם ישנה דרך נוספת כלשהי לשנות את מסלול ה"עצבנית", כגון פליטת גזים כחומר דחף מפתח תא הלחץ?"

"בלי פאניקה, גידי, אבל מהירות החללית גבוהה מכדי שפעולה שכזו תוכל למנוע התנגשות".

חרדה קלה החלה להופיע במוחו של גידי, ולפתע נעלמה כלא הייתה. "יש לי! תותח הלייזר!" הוא קרא, ופנה אל תותח הלייזר אשר היה בצידו השני של החדר. אותו תותח לייזר היה חלק אינטגרלי מספינות חקר, ונמצא שם במיוחד למטרות ההרס של אותם גורמים הנמצאים בדרכה של הספינה. למזלו של גידי, עד לרגע זה לא היה עליו להשתמש בו, ולכן פרח קיומו מדעתו. גידי התיישב ליד הלייזר, תלש את הניצרה שעליה הודפס "בלי פאניקה", והביט בכוונת.

"מחשב," אמר גידי, "אני לא מזהה את האסטרואיד בכוונת."

"בלי פאניקה, גידי, אבל הלייזר נמצא בכיוון ההפוך לאסטרואיד, ובלי המנועים לא ניתן לסובב את הספינה כך שיוכל לפעול".

זיעה קרה וחימה לוהטת שטפו את גידי כאשר הבין את הגורם לכך. "מחשב, האם את רומזת שהלייזר נמצא בצד הלא נכון של הספינה? האם לייזר שתפקידו לסלק מכשולים מלפני הספינה מופנה תמיד לאחריה?"

"בלי פאניקה, גידי, אבל כן."

"איזה קונספט טפשי."

"בלי פאניקה, גידי".

אך את מה שעבר ברגע זה על גידי לא ניתן היה לתאר בצורה אחרת מלבד התקף פאניקה חמור ומוצדק לחלוטין. הוא זחל באיטיות לכסא השליטה על החללית, התיישב על כיתוב ה"בלי פאניקה" שהיה רקום בתוך חיקוי העור של המשענת, העלה על המסך את תמונת האסטרואיד וקפא בייאוש קטטוני. הדקות חלפו, ה"עצבנית" התקרבה לכוכבית, וגידי כבר השלים עם עובדת מותו הבלתי נמנע, חנוט בתוך קבל שעליו כתוב "בלי פאניקה"...

כאשר לפתע התפוצץ האסטרואיד במטח של להבות ורסיסים. מספר שניות לאחר מכן, חלפה ה"עצבנית" דרך המקום בו היה מרכז האסטרואיד, וכרגע היה רק ענן אבק. עיניו של גידי ותת המודע שלו עוד הספיקו להשלים את הכיתוב "בלי פאניקה" בצורתו של ענן האבק, כאשר חזרו אליו עשתונותיו.

"מחשב!" צעק גידי מלוא גרון. "מה לכל הרוחות קרה?"

"בלי פאניקה, גידי, אבל כשהאסטרואיד התייצב בתוך מסלול ה"עצבנית" הטלתי לכיוונו מטען נפץ. המטען הגיע אליו כדקה לפנינו ופוצץ אותו לרסיסים".

"אם ככה, למה לא טרחת להודיע לי שאני לא עומד למות?" שאל גידי.

"אבל הודעתי לך! בכל פעם ששאלת, עניתי לך שאין מה לדאוג. הרי אם זכורות לך תשובותי, תוכל לראות שאף פעם לא הסתרתי ממך מידע, ותמיד טרחתי לומר לך, "בלי פאניקה"!"

נושא נכתב על ידי נשלח
  בלי פאניקה (הפעם עם הגהה ועריכה, בערך) שלמקו 11:49 23/03/2002
  RE: בלי פאניקה Evil 17:50 23/03/2002
  :) alonwho@what 17:50 23/03/2002
  אני מאמינה ששלמקו כבר הגיש אחד לתחרות?[[ל''ת]] ג'יי האמיתית 11:40 25/03/2002
  להלן תגובה שניה: alonwho@what 14:48 28/03/2002
  מה שמזכיר לי - מה עם עוד סיפורים לפרויקט[[ל''ת]] גרומיט 04:20 24/03/2002
  RE: מה שמזכיר לי - מה עם עוד סיפורים לפרויקט Evil 09:16 24/03/2002
  זרוק נושא. בזמן האחרון יש לי מחסום כתיבה[[ל''ת]] Sabre Runner 14:37 24/03/2002
  אבל יש כבר נושא - בלי פאניקה.[[ל''ת]] גרומיט 15:44 24/03/2002
  יש כותרת. A lot of good it did me...[[ל''ת]] Sabre Runner 04:35 25/03/2002
  קודם כל כמה מילים לאגו - סיפור חביב מאד ג'יי האמיתית 11:39 25/03/2002
  מתוק!!! יעל 05:45 02/04/2002
  חמוווד! נונין 14:18 04/04/2002

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.