בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
מבוא להיסטוריה
נכתב ע''י: אודווין (IP Logged)
תאריך: 10:58 03/09/2001

היום היה יום ראשון והאוניברסיטה שבתה מפעולה כשאר מוסדות האדם. אנשים הקדישו את יום ראשון לביקור אצל קרובי משפחתם ולביקור בבית התפילה הקרוב או לפחות רובם נהגו זאת מכיון
שזה היה מנהג התקופה. הנימוס והאצילות זכו לעדנה בתקופה זאת בשל השתכללותה המהוללת
של מערכת החינוך שהתגאתה בתלמידים צייתנים וממושמעים; בצד זה, שיגשג עידון חסר גבולות
בגופותיהם של בני האדם שהתאוו להידמות לקדושיהם יפי התואר ובסתר נערכו משחקים אלימים
מכל מלחמה בעבר בהם ניקזו בני התקופה ההיא את הצורך שלהם באלימות ובשנאה.
אנשים כמו רויס היו כאנכארוניזם מכוער ובולט בשלמותה של התקופה. בתקופות קודמות היו אנשים כרויס נחשבים לממוצעים ולא זוכים לתגובות כה קשות אבל בתקופה בה הממוצע נהג לעטות צורת נעלים ממנו נראו אלו כקופים מכוערים. בעולם בו האנשים הסתמכו על הרשתות הגדולות כמקור המידע היחיד, היו אנשים כרויס, המפשפשים בספריות עתיקות, מטרד לכולם.
רויס היה סטודנט נלהב להיסטוריה ולארכיאוהיסטוריה ולארכיאולוגיה ולכרונולוגיה וכמה תארים נוספים. הוא היה כבר מסטרנט אבל האוניברסיטה שלו סירבה לקבל אותו כפרופסור במניינה והוא סירב ללכת לכל אוניברסיטה אחרת.
הוא היה בין היחידים שהפרו את דממת יום ראשון הקדוש ברעש שעלה מספריית האוניברסיטה העתיקה. הרובוטים במקום היו רגילים לנוכחותו שם ורק מפעם לפעם היה אחד מבקר בספרייה
ומביא לו אוכל מהמטבח האוטומטי.
"רויס?" שמע רויס קול בוקע מהכניסה.
הגבר נמוך הקומה ובעל הגוף הרים את ראשו מספריו והביט לעבר פרופסור ליז'בואה. פרופסור ליז'בואה היה דק גו וגבוה קומה ובעל שיער ירקרק מסודר בתספורת נזירית ועיניו חומות ובעלות
הבעה נדירה. האיש היה פטרונו האקדמי של רויס ואהב כמוהו היסטוריה אם כי התיישר עם הקו של התקופה בה חי ואהב את רויס כבן לאחר שילדיו המעטים היגרו אל הכוכבים ואשתו התגרשה ממנו.
"אדוני הפרופסור, מה מעשיך פה?" שאל רויס בקול רועד.
"אני מעוניין לפרוש בקרוב ואני רוצה למנות אותך כיורשי" הסביר פרופסור ליז'בואה "הם יקבלו אותך בבלית ברירה ברגע שאני אפרוש, אם הם רוצים לשמור על המצוינות הידועה שלהם וגם קשה למצוא אנשים מהסוג שלי ושלך כיום".
"אם אני אהיה פרופסור, אולי אצליח לקדם את הפרויקט שלי" אמר רויס בהתלהבות.
"הקונטראסט של רויס?" צחק הפרופסור מעט ושב והרצין "הם רואים בהשקעת משאבים בהיסטוריה של ההיסטוריה, כפי שאתה מכנה את זה, השחתת זמן לריק.אבל אם תהיה פרופסור, יהיו להם פחות אפשרויות להצר את דרכך".
"אבל המבצע הזה חיוני. מי היה זוכר את המאה העשרים אילולא אלמוני שטרח וכרך מידע מאלפי ספרים וכתבי עת ומקורות חיים ויצר את דברי הימים של המאה העשרים. ספרים שורדים הרבה יותר זמן מביטים ואת זה אפילו בני המאה העשרים הבינו!" טען רויס.
"אתה משכנע את מי שאינו זקוק לשיכנוע" ענה הפרופסור "את המועצה עלייך לשכנע ולא אותי".

מוצאה של המועצה היה כבר לוטה באגדות באותה התקופה. אגדות שחברי המועצה דאגו לטפח כדי להגביר את עוצמתם בפני הציבור ואם משום בורותם שלהם. הם שלטו באנושות ביד נוקשה. הם נבחרו לתפקידם בהצבעה ציבורית פשוטה ברשת הודות לכריזמה שלהם ולמיומנותם במעשה ובמילה. הם ידעו בפירוש את פירושה של דעת קהל. דעת הקהל קבעה כאן כי הקונטראסט של רויס הוא מפעל מיותר לכל הדעות וחברי המועצה האמינו אף הם כי מעשיהם ישתמרו ביתר עוז ממעשי קודמיהם למושב מבלי שיוכתמו בדיו ובגרפיט. יושב ראש המועצה היה המבוגר מביניהם מתוקף צירוף מקרים והשמרן מביניהם שלא מתוקף צירוף מקרים.
רויס פנה אל המועצה בבקשה למימון לאחר שפרש פטרונו והוא מונה כפרופסור מן המניין. האוניברסיטה סירבה לתמוך בו ורויס התיימר להיות נציג האינטלקטואליזם מאחר ולא חשב
על אפשרויות טובות יותר.
"האדון מיניס רויס בן העיר רוראק יליד השנה השלושת אלפים ושמונה מאות שלושים ושלושה לספירת קודשנו, פרופסור אמריטוס להיסטוריה באוניברסיטת רוראק, בעל ואב לשניים" צוינו תואריו של רויס.
יושב ראש המועצה היה זה שפתח באופן מסורתי את הדיון.
"האדון רויס המתהדר להיות פרופסור אמריטוס להיסטוריה באונירסיטת רוראק סבור כי לא מספיק התיעוד שנעשה בעבר לעוונות אבותינו אלא כי יש צורך להמשיך ולחדש אותו בימינו".
צחוקים רמים נשמעו מכל עבר. רויס שמר על הבעת פנים מכובדת והצחוקים גוועו.
"מדוע האדונים פה סבורים כי צאצאינו בשנת ששת אלפים לספירת קודשנו יזכרו אותנו?" שאל רויס "שכחנו דברים רבים שפעם ידענו על עברנו. דברים כמו התנ"ך השוכב כאבן בלי הופכין בספרית רוראק או אפילו שכחנו למי עלינו להודות על לחמנו? לא לקדושינו, כי אם לאלוהינו!".
"אלוהים?" תמה יושב ראש המועצה "על מה אתה מדבר?".
"אתם מדברים רבות על דת ומשמעת" הזכיר לו רויס "וחשבתי כי יורשה לי לרענן את זיכרונכם".
"אם כן, האדון רויס," החליט יושב ראש המועצה להתגרות בו "מדוע הוקמה המועצה?".
"מקור המועצה בארגון נטול סמכויות שהוקם במאה העשרים שנקרא האומות המאוחדות, שזכה ליותר סמכויות ולאופי הדומה לזה של המועצה, רק באמצע המאה העשרים ואחת. הדבר אירע בגלל המושבות בחלל שאילצו את ראשי הממשלות השונות של היחידות הפוליטיות לשקול את היתרונות...-".
"הבנו את הרמז, האדון רויס" השיב יושב ראש המועצה "נעבור על הצעתך בלי משוא פנים".

איננו יודעים מדוע ואפילו למה אבל המועצה דחתה את הצעתו של האדון רויס. הוא נותר פרופסור באוניברסיטה וכתב את הקונטראסט בשעותיו הפנויות. הוא נותר אחד המקורות
האמינים ביותר לתולדות המאה הארבעים המושווים לעיתים עם דברי ימי המאה העשרים.

מבוא לקונטראסט רויס מאת דיליגאריאס השביעינושא נכתב על ידי נשלח
  מבוא להיסטוריה אודווין 10:58 03/09/2001
  לא ממש הבנתי מה אתה מנסה להגיד. Boojie 12:50 03/09/2001
  ניטפוק קל. שלמקו 16:04 03/09/2001
  וחוץ מזה זה שמשלם יותר מדי 16:15 03/09/2001
  אני לא בקיא כל כך בתארים אודווין 09:01 04/09/2001
  אז אל תשתמש בהם! אסטרו-נעמי 14:50 06/09/2001


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.