פורום האגודה :   מיועד לדיון בנושאים הקשורים לפעילות האגודה בלבד 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
1. ראשית, קראו את כללי הפורום.
2. לפני שתשאלו, קראו את רשימת השאלות הנפוצות שלנו.
דברים שצריך לשקול להבא (אייקון ובכלל)
נכתב ע''י: רז (IP Logged)
תאריך: 08:30 30/09/2010

אני אתחיל מהסוף: אייקון 2010, "מבעד למראה" היה אירוע נהדר, מרתק, מוצלח מאוד גם מבחינת התוכן וגם מבחינת האווירה. ההתרשמות שלי, שמבוססת לחלוטין על מראה עיניים של כמות האנשים שהגיעו, היתה שגם מבחינה כלכלית אייקון הצליח מאוד.
ולמרות זאת, ואולי דווקא בגלל זה, היו כמה דברים שהפריעו לי, דברים שלא היו צריכים לקרות, במיוחד לאור העובדה שהאגודה מארגנת כנסים ואירועים לא מאתמול.

הראשון שבהם הוא התור לכרטיסים ביום הראשון, שנשמך למעלה משעה. לא, זו לא היתה פאדיחה משעשעת, זה לא היה משהו שצריך להתייחס אליו בחיוך סלחני, זה היה ביזיון, חד וחלק. אני מודה שלא עקבתי אחרי הנושא כל שנה, אבל זכורות לי לא-מעט שנים שבהן מערכת הכרטיסים הממוחשבת היתה עושה לנו צרות, ושנה אחר-כך אנשי המחשבים היו מבטיחים לנו שהבעיות נפתרו, וכמובן שהבעיות חזרו על עצמן. ואני אומר: חלאס. אפשר לחזור לכרטיסים אנלוגיים. לא, אני לא צוחק. כרטיסים ריקים שאפשר להדביק עליהם מדבקה של אירוע ספציפי, וכשנגמרות המדבקות - נגמרו המקומות באולם. זהו. זה דורש קצת היערכות לוגיסטית לפני האירוע עצמו, אבל זה יהפוך את מכירת הכרטיסים למשהו הרבה יותר מהיר וזורם. לא צריך ללכת רחוק מדי כדי להוכיח את זה: בזמן שאנשים היו תקועים בתור עד סוף המילניום לקניית כרטיסים, דוכן יד-שניה שעבד עם טפסי-נייר אולד-סקול עשה עבודה מהממת ביעילותה (אני יכול להעיד אישית).

ובלי שום קשר - כשמישהו מזמין כרטיסים מראש, ולא משנה אם זה מרצה, אח"מ, או קונה כרטיסים מהשורה, גם אם משתמשים במחשבים, לא מחכים עד שהוא יגיע לקופות כדי להדפיס את הכרטיס שלו. את כל הכרטיסים המוזמנים מראש צריך להדפיס מראש, לפני פתיחת האירוע, ולאסוף אותם במעטפות ממוינות לפי שמות המזמינים. אנשים שהזמינו מראש כרטיסים לא צריכים לעמוד בתור - העיקרון של הזמנה מראש קצת הולך לאיבוד אחרת.

ואם כבר בענייני תורים - ישנו גם העיכוב הידוע לשמצה של זומבי.קון ב-40 (!) דקות ביום השני. אני זוכר, עוד מימי כמנהל כנסים, הייתי מסרב בתוקף להכניס יותר מהפקת-מקור אחת באירוע מתוך ידיעה שהדברים האלה מעכבים ומחרבשים את הלו"ז ללא תקנה. זאת ממש אקסיומה שהפקת-מקור לא תתחיל בזמן שהיא נועדה להתחיל. אבל אתם יודעים מה? לא, זה לא צריך להיות ככה. זה לא תקין, זה לא מקצועי (ולא, העובדה שהפקה מוגדרת כ-"הפקת חובבים" לא מצדיקה התהנגות לא-מקצועית בתחום הזה) ואחרי כמה וכמה הפקות-מקור שעלו במסגרת אירועים - הגיע הזמן שהן יתחילו ויסתיימו בזמן שנועד להן. יש דרישות לוגיסטיות להפקת מקור? דואגים להן מראש. יש דברים שאפשר לעשות רק בדקה התשעים? במקרה כזה דואגים שהסלוט לפני הפקת המקור [b]יהיה פנוי[/b]. כן, אנחנו נפסיד ככה סלוט, אבל נרוויח התנהלות תקינה יותר מול הקהל.

ולסיום, הרצאות. הזדמן לי להיות בהרצאה שהועברה בשעה 22:00. אני מצטער, אבל זה לא רציני. הרצאה היא משהו שדורש איזה מינימום של ריכוז גם מהמרצה וגם מהקהל, ולבקש את זה משניהם בשעה כזאת זה - עבור רובם - עונש. דבר כזה מבטיח שלמרצים יהיה בהגדרה מעט מאוד קהל, מה שיגרום להם להרגיש עוד יותר רע. מבחינת שיבוץ הרצאות בלו"ז - 20:00 צריכה להיות שעת הגבול העליון שלנו. אגב, זכור לי פתיל מפורום אורט (מנוע החיפוש לא עובד כרגע) של מרצה ששיבצו אותו בשעה דומה באחד האייקונים הקודמים, מה שגרם לו להרגיש שמתייחסים אליו כמו זבל. התנהגות מהסוג הזה היא בדיוק מה שהוציא לאייקונים האחרונים את השם הרע שלהם בקרב הקהילה, וממש לא צריך לחזור על זה.

כל הדברים האלה לא נכתבים בשום אופן מתוך פסילה גורפת של אייקון השנה - כאמור, כל הכבוד למארגנים שהרימו מפעל מרשים. אבל על רקע המפעל הזה, כל אותם דברים מאוד-מאוד צורמים, ואני לא חושב שצריך לעבור עליהם לסדר היום. לא רק בגלל הרושם שהם עשויים לעשות על אדם מבחוץ, נהפוך הוא - בגלל שאייקון 2010 הגדיר את עצמו כמכוון-קהילה, דווקא לאנשים מתוך אותה קהילה אין סיבה לספוג יחס כזה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  דברים שצריך לשקול להבא (אייקון ובכלל) רז 08:30 30/09/2010
  לא עם הכל אני מסכים גרומיט 10:23 30/09/2010
  הסיבה לתורים היא פשוטה אמבר (!@##) 12:28 30/09/2010
  ביום הראשון בבוקר darthziv 19:34 30/09/2010
  Re: דברים שצריך לשקול להבא (אייקון ובכלל) אודיה 11:23 30/09/2010
  אני לא בטוחה נגה 05:20 01/10/2010
  Re: דברים שצריך לשקול להבא (אייקון ובכלל) אלודאה נטולת ססמא 13:34 30/09/2010
  הצעה שאולי כדאי לאמץ בעתיד: Boojie 13:28 04/10/2010
  אני מסכימה לגבי הרבה מהביקורת - חוץ מהרצאות הלילה MuchRejoicing 13:48 01/10/2010
  זה בדיוק המקום להציע למלא את המשוב שלנו אייקון icon 08:21 04/10/2010
  הנה משוב ישיר ביותר: Boojie 13:35 04/10/2010
  מה שבוג'י אמרה, ובנוסף לגבי איחורים גל 13:42 04/10/2010
  לא נראה לי שאפשר להקרין סרטונים כשעושים בדיקות סאונד יעל 07:07 06/10/2010
  סרטים אילמים - ל"ת kenny 07:58 06/10/2010
  האם כל האיחורים נובעים מבעיות סאונד? גל 12:01 06/10/2010
  למיטב ידיעתי, רובם הגדול (ל"ת) גרומיט... 13:17 06/10/2010
  זו היתה הבעיה באייקון האחרון יעל 13:29 06/10/2010
  אה, נו טוב...לת גל 14:33 06/10/2010
  Re: דברים שצריך לשקול להבא (אייקון ובכלל) pazro 04:27 22/10/2010
  למה אי אפשר לחזות תורים? pazro 06:14 22/10/2010

שמך: 
כתובת הדוא''ל שלך: 
נושא: 
זהו פורום מנוהל. הודעתך תשאר נסתרת עד לאישור המנהל.
This forum powered by Phorum.