פורום האגודה :   מיועד לדיון בנושאים הקשורים לפעילות האגודה בלבד 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
1. ראשית, קראו את כללי הפורום.
2. לפני שתשאלו, קראו את רשימת השאלות הנפוצות שלנו.
חלומות באספמיה. חדשות טובות. חדשות רעות.
נכתב ע''י: השועל בכרם (IP Logged)
תאריך: 01:21 14/11/2002

ונתחיל בחדשות הטובות.

באיחור של 4 ימים (יפה בשביל גליון ראשון, לא?) ייצא לאור - ב 24/11/02 - גליון מס' 2 של כתב העת למדע בדיוני ופנטסיה - חלומות באספמיה.
בגליון ישנם 25 סיפורי מקור, לקסיקון טרקי סיטי ועוד סיפור בונוס בשם "הכללים שהופרו", המחזיקים כולם ביחד 47,500 מילים.
בנוסף, מכיל הגליון סיפור מתורגם בשם "סוג שני", שנכתב ע"י אחד, פיליפ ק' דיק, ובו 11,500 מילים. הסיפור תורגם ע"י בוג'י. (למי שמודאג: נרכשו הזכויות לתירגום הסיפור)
מדור חדשות, מדור ביקורות (שלושה ספרים ושני סרטים), מדור מד"ב ברשת ומדור חידות משלימים את הצד התוכני של הגליון.
בגליון זה 144 (!) עמודים.
מחיר הגליון לצרכן - 40 ש"ח.
באתר כתב העת תמצאו רשימת חנויות בהן ניתן להשיג את כתב העת (הרשימה תתעדכן מיד לאחר הפצתו), וכן הצעות מוזלות למנויים ופרוט אופן הזמנה בדואר.

בהזדמנות חגיגית זו אני רוצה להודות באופן פומבי לכל המתנדבים שעשו במלאכה, לקטורים, עורכים, מאיירים, כותב הקדמות ועורכת ראשית אחת, ואשר שמותיהם מתנוססים בגאון בעמוד הקרדיטים של הגליון.

ועכשיו לחדשות הרעות.
החל מהגליון הבא, גליון מס' 3, יחולו מספר שינויים שירעו את תנאי העושים במלאכה.

ראשית, העורכים יזכו לשכר בגין עבודתם.
משמעות הדבר היא שהם לא יזכו יותר לגליונות חינם (פרט לאחד, כמובן), העוכרת הראשית תוכל לרדות בהם, ואפילו - לפטר אותם.

שנית, כותבי הסיפורים יזכו לשכר בגין הסיפורים שיכתבו.
אני יודע. לא נשמע כדבר הזה במקומותינו.
רבים אומרים כי שכרו של כותב הסיפור הוא בעצם הפירסום, אך לא כך אני חושב. אני חושב שכדי לקדם כתיבתו של מד"ב מקורי יש לתגמל את הכותבים, ובכסף. עבור כל מילה. משמעות הדבר היא, שוב, שהכותבים לא יתוגמלו יותר בגליונות חינם (פרט לאחד, כמובן) ושסיפוריהם יקוצצו באכזריות ע"י עורכים להוטים.

ההתחלה תהיה כמובן צנועה.
מגזין המד"ב אסימוב'ס משלם לכותביו 6 סנט למילה.
תעריף המינימום של ארגון כותבי המד"ב של אמריקה הוא 3 סנט למילה.
אבל חלומות באספמיה הוא לא אסימוב'ס וישראל היא לא אמריקה. עדיין.
בשלב הראשון, חלומות באספמיה ישלם בעבור סיפורים שיפורסמו בו שכר של 9 אג' למילה. נכון שסכום זה לא יאפשר לכותבים לאכול יותר מאשר לבניה ולחם שחור, פעם בשבוע, אבל מה רע בלחם שחור? חוצמזה, כאמור, זו רק ההתחלה. ככל שכתב העת יצבור מנויים רבים יותר ומפרסמים רבים יותר, תעלה התמורה שתשולם בגין כל סיפור.
אני ממש נרגש. ואתם?

נושא נכתב על ידי נשלח
  חלומות באספמיה. חדשות טובות. חדשות רעות. השועל בכרם 01:21 14/11/2002
  כלומר הלקטורים לא יקבלו שכר גל 02:01 14/11/2002
  כן ולא. השועל בכרם 02:10 14/11/2002
  נו, נסתפק בזה. גל 06:48 14/11/2002

שמך: 
כתובת הדוא''ל שלך: 
נושא: 
זהו פורום מנוהל. הודעתך תשאר נסתרת עד לאישור המנהל.
This forum powered by Phorum.