פורום האגודה :   מיועד לדיון בנושאים הקשורים לפעילות האגודה בלבד 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
1. ראשית, קראו את כללי הפורום.
2. לפני שתשאלו, קראו את רשימת השאלות הנפוצות שלנו.
סיכום הדואר, והרהורים על מיזם חינוך:
נכתב ע''י: צור (IP Logged)
תאריך: 12:04 09/03/2001

במיטב מסורת הרצאות האגודה, התקיימה היום "שעת סיפור" לילדים בעקבות הבולים. "במיטב המסורת" - דהיינו לא היה מרצה (באשמתי דווקא, אבל לפחות עזרו לי ביצירת מערך השיעור מבחינה חינוכית) והח"מ לקח אחריות --- ונאלץ להעביר את העניין בעצמו: חיבורי המחשב שהבאתי לא התאימו, אז הסתמכתי על גיבויי הוידאו - שפישל במהירות או בסאונד כל סרט שלישי בערך.
בסה"כ, לפי תגובות ההורים והילדים, היה דווקא מצויין. היו כ- 20 הורים ו-25 ילדים בגילאי 6-12. התוכן - מהו מדע, הדגמת עקרונות מדעיים בסיסיים, הסבר מהו מדע "בדיוני", סקירה על וורן, וולס ואסימוב כולל הבאת הספרים, הקרנת וידאו של קטעי רובוטים (תודה מיוחדת לזייגון!) להדגמה והגדרה מה זה רובוט, אנדרואיד, קיבורג, רובוט חושב וכו'. (וגם רובוט אחד דכאוני מאוד בטייפ, באדיבות אברי גלעד, סיריוס קיברניטיקה וסדרת "ספרים מדברים"). הילדים לא רצו ללכת בסוף אז הייתי חייב לסיים בכל קטע הקרב ואילך של "אימת הפנטום"... קשה לומר שהצטערתי על זה: לראות את קרב החרבות במקרן משובח זו חוויה חביבה. סה"כ הזמן - שעה וחצי.
אני לא יודע מי נהנה יותר - ההורים או הילדים...
אישית, נדהמתי מהצמא לידע (ומרמת הידע) של הילדים. היה צריך ליצור קטע של הדגמת עקרונות - השתמשתי במצבי צבירה, כח הכובד, נוזל או גז בלחץ - והילדים פשוט היו מרותקים לקוביות קרח, חפץ נופל (מה שהוליך לדיון בכבידה על הירח) , בלון ופרח פלסטיק משפריץ..
אנשי הטלויזיה החינוכית התלהבו, ועלה רעיון פרוע (כל הקרדיט לדרגונפליי): לבצע פעילות דומה בספריות בימי שישי. הרעיון - לקחת נושא מדעי, להדגים אותו דרך המד"ב, לערוך קסטות הדגמה עם סצינות מסרטים, ולהעביר ברחבי הארץ.
הצעות/ תגובות?
רעיון יותר פרוע: לעשות פינה כזו בטלויזיה החינוכית. אפשר להציע את המתכונת - מדע בסיסי, ספרות מופת מד"בית וקטעי סרטים משולבים. (לא יודע אם יקבלו, אבל להציע אפשר). מה דעתכם?

נושא נכתב על ידי נשלח
  סיכום הדואר, והרהורים על מיזם חינוך: צור 12:04 09/03/2001
  נשמע טוב אורי 14:04 09/03/2001
  מי שירצה. צור 02:21 10/03/2001
  היה פעם קורס נהדר בטכניון, Boojie 15:52 09/03/2001
  RE: אם תוכלי ליזום איתם משהו, צור 02:23 10/03/2001
  sounds great!![[ל''ת]] גל 10:45 10/03/2001

שמך: 
כתובת הדוא''ל שלך: 
נושא: 
זהו פורום מנוהל. הודעתך תשאר נסתרת עד לאישור המנהל.
This forum powered by Phorum.